Всъщност, нищо изненадващо. Погледнете данните в таблицата - тя показва пазарния дял на най-големите производители на мобилни телефони за последните 2 години - 2015 и 2016, както и очаквания за производството им през настоящата 2017 година.
Както виждате, производството на смартфони ще запази възходящия си тренд и през тази година, на пазара ще има с близо 100 милиона повече смартфона - 1.459 милиарда срещу 1.359 за 2016 г.Samsung естествено запазва лидерска позиция, но тенденцията, започнала с грандиозния провал на Samsung Galaxy Note 7 ще се запази и за втора поредна година южнокорейският гигант ще губи проценти пазарен дял.
Китайските производители са на гребена на вълната
Всички фирми от китайското топ 3 - Huawei, OPPO и BKK / vivo ще добавят над процент към и без това сериозното си присъствие.Общо, делът на китайски смартфони на световния пазар ще е 50%.
Традиционно популярни брандове като LG, Xiaomi и Lenovo / Motorola ще запазят дяловете си и ще си гарантират отново присъствие в топ 10. Apple също е непоклатим и сигурен за второто си място.
Единственото, което може да наруши тези прогнози са бум и бърз възход на някоя от многобройните по-малки китайски марки, които напират към класацията на отличниците. Например... защо след година в подобна класация да не видим и UMI.
• Новини, ревюта и статии за смартфони, разпределени по производител в SetCombG.comИзточник на данните в таблицата: TrendForce
• Технически характеристики, цени, акценти на актуални модели китайски смартфони